Tag Archives: مسابقات

آمریکا؛ قهرمان مسابقات بسکتبال زیر ۱۷ سال جهان



خبرگزاری فارس: مسابقات بسکتبال زیر ۱۷ سال جهان که در آرژانتین جریان داشت، با قهرمانی تیم ملی آمریکا به پایان رسید.

یانکی‌ها در دیدار نهایی مقابل فرانسه قرار گرفتند که در نهایت ۹۵ بر ۵۲ حریف اروپایی خود را شکست داده و قهرمان شدند.

دیدار رده بندی نیز بین پورتوریکو و کانادا برگزار شد که پورتوریکو ۹۰ بر ۷۷ به برتری رسید و سوم شد.

در پایان این رقابت‌ها جالن گرین از آمریکا به عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات انتخاب شد.


تاریخچه مسابقات تیم ملی والیبال ایران و آرژانتین



خبرگزاری ایرنا: نخستین رویارویی دو تیم در رقابت های قهرمانی جهان ۱۹۹۸ برگزار شد و ایران بازی را با نتیجه سه بر صفر به حریف خود واگذار کرد. در آن زمان والیبال در ست های ۱۵ امتیازی برگزار می شد و ایران در مجموع سه ست فقط توانست ۱۹ امتیاز از حریف خود بگیرد.

نخستین پیروزی ایران بر آرژانتین ۱۳ سال بعد رقم خورد. ایران با هدایت «خولیو ولاسکو» در جام جهانی ۲۰۱۱ مقابل هموطنان ولاسکو قرار گرفت و به پیروزی رسید. در واقع آرژانتین در کنار لهستان و صربستان نخستین تیم های بزرگ والیبال جهان بودند که مقابل تیم ملی والیبال ایران شکست خوردند.

ولاسکو پس از جدایی از والیبال ایران به کشورش بازگشت. این دو تیم در رقابت های قهرمانی جهان ۲۰۱۴ یک بار دیگر به مصاف هم رفتند. بازیکنان که می خواستند ثابت کنند رشد والیبال ایران به خاطر تلاش آنها بوده نه ولاسکو، با انگیزه ای بیش از همیشه به میدان رفتند و با ارائه یک نمایش خیره کننده، حریف را در هم کوبیدند.

در این سال ها، آرژانتین و ولاسکو شش بار مقابل ایران قرار گرفته اند و فقط دو بار صاحب برتری شده اند، اما اتفاقا هر دو برد آنها در رویدادهایی به شدت حساس بود؛ جام جهانی ۲۰۱۵ و المپیک ۲۰۱۶٫ شکست در این دو مسابقه هم به شدت از نظر روحی بر عملکرد بازیکنان ایران تاثیر منفی گذاشت.

آخرین رویارویی دو تیم در لیگ جهانی ۲۰۱۷ برگزار شد که ایران به پیروزی سه بر دو دست یافت.

آرژانتین از ساعت ۴:۴۰ بامداد شنبه ۱۲ خرداد (به وقت تهران) در شهر سن خوان میزبان تیم ملی ایران است. این بازی، چهارمین مسابقه دو تیم در لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۸ محسوب می شود.

** نتایج ۹ مسابقه تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین:
قهرمانی جهان ۱۹۹۸، ایران صفر – آرژانتین ۳
انتخابی المپیک ۲۰۰۸، ایران ۱ – آرژانتین ۳
جام جهانی ۲۰۱۱، ایران ۳ – آرژانتین ۲
قهرمانی جهان ۲۰۱۴، ایران ۳ – آرژانتین صفر
جام جهانی ۲۰۱۵، ایران ۱ – آرژانتین ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۶، ایران ۳ – آرژانتین ۲
لیگ جهانی ۲۰۱۶، ایران ۳ – آرژانتین ۲
المپیک ۲۰۱۶، ایران صفر – آرژانتین ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۷، ایران ۳ – آرژانتین ۲


مسابقات لیگ ملت‌های والیبال در شبکه ۳



ایسنا: اولین دوره لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸ از چهارم خرداد تا ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۷ به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد.

 لیگ ملت‌های والیبال بین ۱۶ تیم از کشورهای آرژانتین، برزیل، چین، فرانسه، آلمان، ایران، ایتالیا، ژاپن، لهستان، روسیه، صربستان، ایالت متحده آمریکا، استرالیا، بلغارستان، کانادا و کره جنوبی انجام می‌گیرد.

زمان پخش رقابت‌هایی که در شهر روئن فرانسه برگزار می‌شود، به قرار زیر است:

جمعه ۴ خرداد/ ساعت ۲۲:۳۰ / ایران ـ فرانسه/ با گزارش جواد محتشمیان

شنبه ۵ خرداد /ساعت ۱۹:۳۰ / ایران ـ استرالیا/ با گزارش حمید آرایش

یکشنبه ۶ خرداد/ ساعت ۱۷:۳۰/ ایران ـ ژاپن/ با گزارش کیومرث کرده

این مسابقات در قالب برنامه “توپ و تور” کاری از گروه ورزش شبکه سه سیما به تهیه‌کنندگی بهزاد کاویانی است که مسابقات والیبال، هندبال و بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های ایران و تیم ملی در سطح آسیا و جهان را پوشش می‌دهد.


برنامه کامل مسابقات جام‌باشگاه‌های فوتسال آسیا



خبرگزاری ایسنا: زمان‌بندی مسابقات جام باشگاه‌های فوتسال آسیا اعلام شد.

قرعه‌کشی نهمین دوره جام‌ باشگاه‌های فوتسال آسیا امروز (جمعه) در اندونزی برگزار شد و شانزده تیم، حریفان خود را شناختند. این مسابقات که قرار است به میزبانی جاکارتا اندونزی و در دو سالن گوریونی و امونگروگو برگزار شود از دهم مرداد آغاز خواهد شد و تیم مس سونگون تبریز به عنوان نماینده ایران در این رقابت‌ها شرکت می‌کند.

برنامه کامل جام‌ باشگاه‌های فوتسال آسیا به شرح زیر است:

گروه A: واموس اندونزی، ناگویا ژاپن،‌ دالیان چین، ویکتوریا میانمار

چهارشنبه؛ ۱۰ مرداد

ناگویا ژاپن – دالیان چین، ‌ورزشگاه گوریونی

ویکتوریا میانمار – واموس اندونزی، ‌ورزشگاه گوریونی

جمعه؛ ۱۲ مرداد

ویکتوریا میانمار – ناگویا ژاپن، ‌ورزشگاه گوریونی

واموس اندونزی – دالیان چین، ‌ورزشگاه گوریونی

یک‌شنبه؛ ۱۴ مرداد

دالیان چین – ویکتوریا میانمار، ورزشگاه امونگروگو

واموس اندونزی – ناگویا ژاپن، ‌ورزشگاه گوریونی

گروه B: تای‌سون‌نام ویتنام، الظفره امارات، نفت الوسط عراق،‌ جیونجیو کره جنوبی

چهارشنبه؛ ۱۰ مرداد

الظفره امارات- نفت الوسط عراق؛ ورزشگاه امونگروگو

جیونجیو کره جنوبی – تای‌سون‌نام ویتنام؛ ورزشگاه امونگروگو

جمعه؛ ۱۲ مرداد

الظفره امارات- جیونجیو کره جنوبی؛ ورزشگاه امونگروگو

تای‌سون‌نام ویتنام – نفت الوسط عراق؛ ورزشگاه امونگروگو

یک‌شنبه؛ ۱۴ مرداد

تای‌سون‌نام ویتنام- الظفره امارات؛ ورزشگاه امونگروگو

نفت الوسط عراق- جیونجیو کره جنوبی، ‌ورزشگاه گوریونی

گروه C : چونبوری تایلند، السیلیه قطر، ارم قرقیزستان،‌ ویک‌ویپرس استرالیا

پنج‌شنبه؛ ۱۱ مرداد

السیلیه قطر- ارم قرقیزستان؛ ورزشگاه امونگروگو

چونبوری تایلند- ‌ ویک‌ویپرس استرالیا؛ ورزشگاه امونگروگو

شنبه؛ ۱۳ مرداد

السیلیه قطر- ویک‌ویپرس استرالیا؛ ورزشگاه امونگروگو

چونبوری تایلند- ارم قرقیزستان؛ ورزشگاه امونگروگو

دوشنبه؛ ۱۵ مرداد

چونبوری تایلند- السیلیه قطر؛ ورزشگاه امونگروگو

ارم قرقیزستان-‌ ویک‌ویپرس استرالیا؛ ‌ورزشگاه گوریونی

گروه D: مس سونگون ایران، بانک بیروت لبنان، AGMK ازبکستان و سیپر تاجیکستان

پنج‌شنبه؛ ۱۱ مرداد

بانک بیروت لبنان-AGMK ازبکستان؛ ‌ورزشگاه گوریونی

مس سونگون ایران- سیپر تاجیکستان؛ ‌ورزشگاه گوریونی

شنبه؛ ۱۳ مرداد

بانک بیروت لبنان- سیپر تاجیکستان؛ ‌ورزشگاه گوریونی

مس سونگون ایران -AGMK ازبکستان؛ ‌ورزشگاه گوریونی

دوشنبه؛ ۱۵ مرداد

مس سونگون ایران- بانک بیروت لبنان؛ ورزشگاه امونگروگو

AGMK ازبکستان- سیپر تاجیکستان؛ ‌ورزشگاه گوریونی

مرحله یک‌چهارم نهایی:

چهارشنبه؛ ۱۷ مرداد

بازی ۱: اول گروه D – دوم گروه C؛ ورزشگاه امونگروگو

بازی ۲: اول گروه C – دوم گروه D؛ ‌ورزشگاه گوریونی

بازی ۳: اول گروه B – دوم گروه A؛ ورزشگاه امونگروگو

بازی ۴: اول گروه A- دوم گروه B؛ ‌ورزشگاه گوریونی

مرحله نیمه نهایی:

جمعه؛ ۱۹ مرداد

بازی ۵: برنده بازی ۱- برنده بازی ۳؛ ‌ورزشگاه گوریونی

بازی ۶: برنده بازی ۲- برنده بازی ۴؛ ‌ورزشگاه گوریونی

فینال: برنده بازی ۵- برنده بازی ۶/ یک‌شنبه؛ ۲۱ مرداد؛ ‌ورزشگاه گوریونی

رده‌بندی: بازنده بازی ۵- بازنده بازی ۶ / یک‌شنبه؛ ۲۱ مرداد؛ ‌ورزشگاه گوریونی


برنامه مسابقات ایران در لیگ ملت‌های والیبال



خبرگزاری تسنیم: لیگ ملت‌های والیبال یکی از رویدادهای مهم سال ۲۰۱۸ والیبال است که در دو گروه مردان و زنان برگزار خواهد شد.

تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت های والیبال هستند و تیم‌های استرالیا، کره جنوبی، کانادا و بلغارستان در سال ۲۰۱۸ سهمیه حضور در این رقابت‌ها را دارند.

مرحله مقدماتی این رقابت‌ها از چهارم خردادماه شروع می‌شود و تا سوم تیرماه ادامه خواهد داشت که تیم ملی والیبال ایران در هفته پنجم (اول تا سوم تیرماه) میزبان آلمان، بلغارستان و کره جنوبی در تهران است.

ایران در لیگ ملت‌های والیبال و تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه در روز جمعه ۲۵ خرداد به مصاف حریفان خود می‌روند. شاگردان کولاکوویچ از ساعت ۳ بامداد با لهستان روبه‌رو می‌شوند و شاگردان کی‌روش از ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف مراکش می‌روند.

برنامه و ساعت بازی‌های تیم ملی والیبال ایران به وقت تهران به شرح زیر است:

هفته نخست، شهر روئن، فرانسه

جمعه ۴ خرداد : ایران – فرانسه، ساعت ۲۲:۳۰
شنبه ۵ خرداد: ایران – استرالیا، ساعت ۱۹:۳۰
یک‌شنبه ۶ خرداد: ایران – ژاپن، ساعت ۱۷:۳۰

هفته دوم، شهر سان خوان، آرژانتین

جمعه ۱۱ خرداد: ایران – آرژانتین، ساعت ۴:۳۰
شنبه ۱۲ خرداد: ایران – ایتالیا، ساعت ۱:۴۰
یک‌شنبه ۱۳ خرداد: ایران – کانادا، ساعت ۲۳:۴۰

هفته سوم، شهر اوفا،‌ روسیه

پنجشنبه ۱۷ خرداد: ایران – چین، ساعت ۱۶
شنبه ۱۹ خرداد: ایران – برزیل، ساعت ۱۶
یک‌شنبه ۲۰ خرداد: ایران – روسیه، ساعت ۱۸:۳۰

هفته چهارم، شهر شیکاگو، آمریکا

جمعه ۲۵ خرداد: ایران – لهستان، ساعت ۳
شنبه ۲۶ خرداد: ایران – صربستان، ساعت ۲۳:۳۰
یک‌شنبه ۲۷ خرداد: ایران – آمریکا، ساعت ۳

هفته پنجم، شهر تهران،‌ ایران

جمعه اول تیر: ایران – کره جنوبی، ساعت ۱۸:۳۰
شنبه ۲ تیر: ایران – بلغارستان، ساعت ۱۸:۳۰
یک‌شنبه ۳ تیر: ایران – آلمان، ساعت ۱۸:۳۰


تغییر در زمان برگزاری برخی مسابقات هفته ۲۸



خبرگزاری تسنیم: به نقل از سایت سازمان لیگ, سعید فتاحی اعلام کرد: به دلیل حساسیت مسابقات تیم‌های انتهای جدول تصمیم گرفتیم, بازی تیم‌های سپیدرود رشت، نفت تهران، استقلال خوزستان و سپاهان در هفته بیست و هشتم لیگ برتر به صورت همزمان ‏برگزار شود.‏

بر این اساس مسابقات زیر از هفته بیست و هشتم لیگ برتر روز جمعه ۲۴ فروردین ۹۷ راس ساعت ۱۶ برگزار می‌شود:‏

سپیدرود رشت- تراکتورسازی تبریز/ ورزشگاه سردار جنگل ( پیش از این قرار بود این بازی روز پنجشنبه برگزار شود)‏
نفت تهران- پدیده خراسان/ ورزشگاه تختی تهران ( پیش از این قرار بود این بازی روز پنجشنبه برگزار شود)‏
پیکان- استقلال خوزستان/ ورزشگاه شهرقدس ( پیش از این قرار بود این بازی روز جمعه ساعت ۱۷ برگزار شود)‏
سپاهان اصفهان- صنعت نفت آبادان/ ورزشگاه نقش جهان (پیش از این قرار بود این مسابقه روز جمعه ساعت ۱۹ برگزار شود)‏


دوئل‎های جذاب مسابقات لیگ قهرمانان اروپا



خبرگزاری مهر: تنها ۸ تیم در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا باقی مانده اند و این تیم‌ها از حالا همه تلاششان را برای رسیدن به جمع ۴ تیم پایانی خواهند کرد. در مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های جذابی در راه است، اما برخی از دوئل‌های فردی در تیم‌ها حتی بیش از آن جذاب است.

کاسمیرو و دیبالا

کاسمیرو در بازی‌های این دوره یوونتوس مثل بازی مقابل ناپولی گل‌های حساسی زده است، اما در تورین ماموریتی ویژه دارد و آن هم ساکت کردن دیبالا است. ستاره آرژانتینی با ۵ گل زده در ۶ بازی اخیر دوباره فرم ایده‌آلش را به دست آورده است و فصل گذشته در این مرحله دو گل هم به بارسلونا زده است.

سوارس و بکر

سوارس یکی از ستاره‌های خط حمله بارسا است و باید مقابل رُمی قرار گیرد که یکی از آماده‎ترین دروازه‎بانان حال حاضر دنیا را دارد. انتظار می‎رود حداقل یک یا دو موقعیت گلزنی به ستاره اوروگوئه‎ای برسد و نبرد او با بکر، دروازه ‏بان رم جذاب خواهد بود.

رودریگس و انزونزی

خامس رودریگس بعد از جدایی از رئال و پیوستن به بایرن یکی از ستاره‎های این تیم شده و اخیرا هم در برد ۶ بر صفر مقابل دورتموند یک گل زده و دو پاس گل داده است. در بازی مقابل سویا او باید مقابل استیون انزونزی باشد که در غیاب اور بانگا مسئولیتی سنگین دارد.

صلاح و دی بروین

این دو بازیکن که اولی از لیورپول و دومی از منچسترسیتی هستند دو کاندیدای اصلی برای انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن فصل هستند. صلاح توانسته با رکوردشکنی‌های زیاد خودش را در لیورپول ثابت کند و دی بروین هم ۲۰ پاس گل داده، بیش از هر بازیکنی در اروپا.


قهرمانی ایران در مسابقات پینگ پنگ جوانان تونس



خبرگزاری ایسنا: ایران در بخش تیمی مسابقات پینگ پنگ جوانان تونس مدال طلا را کسب کرد.

 در رقابتهای تیمی مسابقات جوانان پینگ پنگ تونس، امین احمدیان و امیر رضا عباسی برای ایران بازی کردند که توانستند به فینال برسند و در نهایت مدال طلا را کسب کنند.

نتایج بخش تیمی به شرح زیر است:

نتایج مرحله گروهی:
ایران ۳ – عربستان صفر
ایران ۳ – تونس صفر
ایران ۳ – جوانان چین ۲

* صعود ایران از مرحله گروهی به جدول اصلی مسابقات
مرحله یک چهارم نهایی جدول اصلی:
ایران ۳ – تیم مشترک از بازیکنان مصر و اردن ۱

مرحله نیمه نهایی جدول اصلی:
ایران ۳ – ۲ هند
فینال:
ایران ۳ – چین ۱


1 2